Izotermiczne kontenery rolkowe Rotom

Izotermiczne kontenery rolkowe – Norma ATP

Współcześnie na rynku transportowym przewóz szybko psujących się artykułów regulują dwa podstawowe akty prawne. Jest to ustawa o transporcie drogowym (Dz.U. 2001 nr 125 poz. 1371) oraz umowa ATP stworzona w Genewie w ramach Europejskiej komisji Gospodarczej ONZ. Umowa ATP określa rodzaje artykułów podatnych na szybkie psucie się, wymaganą wysokość temperatury niezbędną do ich transportu oraz warunki, które powinny spełniać pojazdy i pojemniki transportujące. Rozwój eksportu i importu żywności oraz zapotrzebowanie na zdrową i ekologiczną żywność spowodowały, że niemal wszystkie kraje europejskie i wiele krajów spoza Europy podpisało Umowę ATP.

Oferowane przez nas izotermiczne kontenery rolkowe posiadają wysoki współczynnik utrzymywania stałych, niskich temperatur zapobiegając psuciu się produktów spożywczych wrażliwych na zmiany temperatury. Kontenery izotermiczne wykonane są z jednej bryły formowanego rotacyjne polietylenu dzięki czemu są zgodne z wymogami techniczno-sanitarnymi norm ATP. Kontenery te mogą być doposażane w różnego rodzaju urządzenia chłodzące. Najczęściej stosowane metody chłodzenia to:

  • użycie wkładów chłodzonych lub mrożonych, które należy umieścić w specjalnie przygotowanych szufladach wewnątrz kontenera
  • użycie suchego lodu umieszczanego wewnątrz kontenera
  • chłodzenie gazem, po podłączeniu zewnętrznego urządzenia chłodzącego (rowki na ścianach wewnętrznych ułatwiają przepływ zimnego gazu)

 

Izetermiczny kontener rolkowy ROTOM

 

Izotermiczne kontenery rolkowe wyposażone są w zestawy kołowe (2 koła stałe i 2 skrętne), stalową nierdzewną ramę montowaną wewnątrz konstrukcji oraz jednoczęściowe uszczelnienie EPDM chowane w drzwiach. Dwu punktowy system zamykania „Pelican”, wykonany został z nierdzewnej stali. Kontener izotermiczny wyposażono w blokadę zamykania drzwi, a na przedniej ściance jest miejsce na etykiety. Cztery wbudowane ergonomiczne uchwyty znacznie ułatwiają obracanie kontenerów jaki i transport.  Oferowane kontenery to bardzo elastyczne rozwiązanie dostosowane do większości etapów logistyki zapewniające doskonałe bezpieczeństwo termiczne w całym łańcuchu chłodniczym.

W stałej ofercie wynajmu kontenerów posiadamy dwa wymiary:

  • 1670 x 800 x 600 mm
  • 1900 x 810 x 715 mm

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie poszerzyć ofertę produktową, dlatego jeśli poszukują Państwo konkretnego produktu do wynajęcia zachęcamy do złożenia zapytania mailowego lub telefonicznego.

ZŁÓŻ ZAPYTANIE

Nie można wpisywać komentarzy pod tym postem.